DAVET MEKTUBU

Değerli Meslektaşlarımız,

Zaman hızlı akıyor ve biz yine yeni bir heyecanla ulusal kongremizin hazırlıklarına başlamış durumdayız. Sizleri, 18-21 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Türk Nöroşirürji Derneği 37. Bilimsel Kongresine, Yönetim Kurulumuz adına davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum.

Bu sene de kongremizi; öncelikle bütçe, sonra kalite, kongreye fiziksel uygunluk, genel memnuniyet gibi parametreler göz önünde bulundurularak, Maritim Pine Beach Otel’de yapmaya karar verdik.

Kongrelerimizin günceli yakalamak, bildiklerimizi öğrendiklerimizi aktarıp, paylaşmak, çözemediklerimizi birlikte çözmeye çalışmak için en uygun platform olduğu gerçeğinden hareketle, camiamıza yakışan ve tüm üyelerimizi hem sosyal hem bilimsel açıdan doyuracak bir program hedefindeyiz.

Türk Nöroşirürji Derneği 37. Bilimsel Kongresi’nin temasını ‘Temel Teknikler ve Komplikasyonlar: Güncel Bakış’ olarak belirledik.

Amacımız cerrahi teknikleri ve komplikasyonları tartışmak, deneyimli hocalarımızın temel teknikleri kendi tecrübeleriyle nasıl yorumladıklarını ve komplikasyonlarla nasıl başa çıktıklarını tüm meslektaşlarımıza göstermelerini sağlamak, bu konulardaki güncel gelişmeleri paylaşmak ve belki teorik olarak hafızamızın derinliklerinde yer alan ancak otomatik uyguladığımız yöntemleri tekrar yüzeye çıkartmaktır.

Kongremizde daha farklı bir bilimsel program oluşturmak için, derneğimizin eğitim ve öğretim alt gruplarının her zamanki katkılarının yanısıra , alanlarında tecrübeli hocalarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte ayrı bir bilimsel organizasyon komitesi oluşturulmuştur. Komitenin amacı, bilimsel programın daha erken ve detaylı oluşturulması, böylelikle toplantının bilimsel seviyesinin yükseltilmesidir.

Bu yıl bilimsel programda belli konularda olgular üzerinden tartışmalı oturumlar ve tekniklere yönelik çok sayıda video oturumuna yer vereceğiz. Yine konferanslar, paneller ve kurslarla sizlere yoğun bir bilimsel program sunmak gayretindeyiz.

Ayrıca görev almak isteyen, öğretici ve dikkat çekici olgu ve sunumları olan üyelerimize mümkün olduğunca çok görev vermeye çalışacağız.

Alanında tecrübeli yabancı konuşmacıları davet ederek uluslararası düzeydeki yenilikleri ve bakış açılarını sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Dostlarımızla anıları tazelediğimiz ve yenilerini oluşturduğumuz, aile bağlarımızı güçlendirdiğimiz, stresli ve yorucu hayatımıza kısa bir mola vermemizi sağlayan kongrelerimizde sosyal program her zaman zengin ve renkli tutulmaya çalışılmıştır. Bu geleneği devam ettirecek hem dinlenmeniz hem eğlenmeniz için keyifli bir sosyal program organize ediyoruz.

Türk Nöroşirürji Derneği üyelerinin en geniş katılımlı, en önemli bilimsel ve sosyal toplantısında sağlıkla ve mutlulukla bir arada olmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Hakan Emmez
Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı